פרגולות אלומיניום חשמליות: 

בשנים האחרונות, פרגולות אלומיניום חשמליות הופכות לפתרון ההצללה האולטימטיבי לחצר הבית, ולחצרות בכלל. לאלומיניום מגוון יתרונות ההופכים אותו לחומר אידיאלי לשימוש בפרגולות, ובייחוד כאשר אנו משלבים מנגנון חשמלי כלשהו בפרגולה. 

למה דווקא אלומיניום?

כאמור, לאלומיניום מגוון יתרונות על פני חומרים אחרים. 

שלושת היתרונות העיקריים והבולטים ביותר של האלומיניום הם:

  • חומר שאינו מתכלה. 

  • חומר שאינו דורש תחזוקה. 

  • חומר שאינו פגיע לנזקי מזג האוויר. 

כלומר, בניגוד לחומרים אחרים, האלומיניום אינו נוטה לחלודה או לקורוזיה – הוא עמיד בפני לחות, שמש חזקה וגשם. מסיבה זו, האלומיניום הוא חומר נהדר בכלל, וחומר אידיאלי לשימוש בחצר בפרט – בייחוד כאשר אנו משלבים בו מנגנון חשמלי כלשהו. בניגוד למתכות אחרות או לעץ, האלומיניום מאפשר רמת אטימות טובה, אשר מגנה על המנגנון החשמלי מפני שמש או גשם ושומרת עליו למשך שנים רבות. נוסף על כך, הגמישות של האלומיניום מאפשרת ליצור באמצעות המתכת מגוון עיצובים וצורות, בהתאם להעדפות הלקוח, וזאת בניגוד לעץ או למתכות אחרות – שהם קשים יותר לתמרון.

פרגולות אלומיניום חשמליות

איך עובדות פרגולות אלומיניום חשמליות?

פרגולות אלומיניום חשמליות מורכבות לרוב ממספר שלבים על גג הפרגולה. המנגנון החשמלי (המבוסס על מנוע חשמלי המותקן בפרגולה) גורם לכל שלב כזה להסתובב בטווח מסוים, בתיאום עם שאר השלבים, כאשר למשתמש יש אפשרות לעצור את הסיבוב בכל זווית רצויה. באופן זה, ניתן לשלוט בקלות בכמות האור והצל שבחצר.

כל כמה שנים נצטרך להחליף או לתקן את הפרגולה?

בשל העובדה שהאלומיניום הוא חומר חזק שאינו נהרס או מתכלה במהירות, לרוב לא נצטרך להחליף או לתקן את הפרגולה במשך שנים רבות. את המנגנון החשמלי, לעומת זאת, ייתכן שנצטרך להחליף כל כמה שנים – כתלות באיכות המנגנון ובאיכות העבודה של בעלי המקצוע שרכשנו מהם את הפרגולה.