חלונות אלומיניום

אין ספק כי בשנים האחרונות האלומיניום הולך וצובר תאוצה, ומחליף בקלות חומרים אחרים שבהם היינו רגילים להשתמש עד כה. בין היתר, האלומיניום נמצא בשימוש כיום בפרגולות, בגדרות ואף בחלונות. אז מהם היתרונות העיקריים של חלונות אלומיניום (ואלומיניום בכלל)? כיצד מתקינים חלונות כאלה? מהן העלויות? לפניכם המדריך השלם.

למה דווקא אלומיניום לחלונות?

אלומיניום היא מתכת נפלאה, שיש לה מגוון יתרונות על פני חומרים אחרים. 

להלן שלושה מהיתרונות הבולטים של שימוש באלומיניום לחלונות, לעומת השימוש בחומרים אחרים:

  • חומר איכותי, גמיש וקל – בניגוד למתכות אחרות, האלומיניום היא מתכת קלה מאוד, המאפשרת לנו לנייד אותה בקלות ממקום למקום. נוסף על כך, הגמישות של המתכת מאפשרת לייצר חלונות במגוון של עיצובים וסגנונות, בהתאם לעיצוב של בית הלקוח ועל פי ההעדפות האישיות שלו.

  • אטימה ובידוד – לאלומיניום יכולות אטימה ובידוד מעולות.

  • עמידות בפני מזג אוויר בעייתי – בניגוד למתכות אחרות שאינן עמידות בפני תנאי מזג אוויר קשים, למשל שמש חזקה או גשמים, האלומיניום היא מתכת עמידה במיוחד, אשר אינה נוטה לחלודה או לקורוזיה. עניין זה הופך את האלומיניום למתכת מושלמת לחלונות, אשר חשופים לנזקי מזג האוויר לכל אורך השנה. 

התקנת חלונות אלומיניום

ההתקנה של חלונות אלומיניום היא לרוב מהירה ופשוטה, בייחוד תודות למשקל הנמוך שלהם. 

טרם ההתקנה, חשוב כמובן לבצע את הפעולות הבאות:

  • מדידת פתחי החלונות – חשוב מאוד למדוד את פתחי החלונות באופן מדויק ככל הניתן, או לחלופין, להזמין את איש המקצוע לצורך הפעולה הזאת. מדובר בשלב שאסור לדלג עליו, שכן אם לא נבצע אותו, אנו עלולים "להיתקע" עם חלונות גדולים או קטנים מדי, אשר לא יתאימו לפתח החלון ושידרשו מאיתנו התאמות נוספות. 

  • החליטו על עיצוב – טרם ההתקנה, חשוב מאוד להבין מהו העיצוב שאנו מעוניינים בו, ולשוחח על כך עם בעל המקצוע. בשלב זה, כדאי לקחת בחשבון את עיצוב הבית והחדרים שבהם אנו מתקינים את החלונות. רצוי מאוד שהחלונות ישתלבו באופן הרמוני בעיצוב, ישלימו אותו ויחמיאו לו (הן מבחינת הצורניות והן מבחינת הצבעוניות).

  • החליטו על התקציב ועל הכמות – מן הסתם, ככל שנזמין מספר גדול יותר של חלונות, כך נוכל להתמקח באופן טוב יותר על המחיר. לכן, לפני הכול, הבינו מה התקציב שלכם ומהי כמות החלונות שאתם מעוניינים להזמין.

חלונות אלומיניום

עלויות 

באופן מפתיע, על אף כל היתרונות הנהדרים של האלומיניום על פני חומרים אחרים, העלויות של חלונות אלומיניום לרוב יהיו נמוכות יותר. פרט לעלויות הראשוניות הללו, חשוב להבין כי בדרך כלל יתווספו עלויות נוספות בגין תחזוקה או תיקונים. בניגוד לחומרים אחרים, האלומיניום הוא חומר עמיד שאינו נוטה לבלאי ואינו מצריך תיקונים, ועל כן דורש פעולות תחזוקה מינימליות ותיקונים רק לעיתים רחוקות. עניין זה חוסך לנו בעלויות החלונות באופן משמעותי, הן בטווח הקצר והן בטווח הארוך.