גדרות אלומיניום

אף על פי שכולנו מכירים את האלומיניום ועושים בו שימוש קבוע בחיי היום-יום שלנו (לדוגמה, בתריסים של החלונות בבית), רובנו איננו מודעים למגוון היתרונות של המתכת הזו, לחיסכון בעלויות ולתחזוקה המינימלית שהיא יכולה להציע לנו. בשנים האחרונות, השימוש באלומיניום הולך וגובר, גם בתחומים שעליהם חלשו עד עכשיו חומרים כגון עץ, ברזל או פלדה – למשל בבנייה של פרגולות לחצר, גדרות ועוד. לפניכם כל מה שצריך לדעת על גדרות אלומיניום, וכמו כן היתרונות של האלומיניום בהשוואה לחומרים אחרים הקיימים כיום בשוק.

מהן גדרות אלומיניום?

גדרות אלומיניום – כשמן כן הן. מדובר בגדרות העשויות מאלומיניום, וזאת בניגוד לגדרות ה"סטנדרטיות", העשויות לרוב ברזל, עץ או פלדה. את הגדרות הללו ניתן לרכוש או להזמין במגוון של גדלים, עיצובים, צבעים וסגנונות, בהתאמה אישית לצורכי הלקוח, לרצונותיו ולהעדפותיו. 

גדרות מאלומיניום – כל היתרונות

לגדרות אלומיניום יתרונות רבים על פני סוגים אחרים של גדרות. להלן הבולטים שבהם:

  • עמידות – ראשית, האלומיניום הוא חומר עמיד במיוחד, אשר אינו מגיב בחריפות לתנאי סביבה בעייתיים, למשל גשם, שמש חזקה ועוד. מסיבה זו, ובניגוד לגדרות העשויות ברזל או פלדה, האלומיניום עמיד בפני חלודה וקורוזיה. חשוב להבין כי מדובר ביתרון משמעותי, שכן חלודה וקורוזיה נוטות "לאכול" את המתכת מבפנים, וכמו כן להתפשט לשאר חלקי המתכת. באופן זה, החלק הפגוע שבגדר הורס את הגדר כולה. אלומיניום אינו פגיע למצבים אלה, ולכן הוא הפתרון האידיאלי לגדרות. 

  • תיקונים קלים – גם כאשר נדרשים תיקונים בגדר אלומיניום, מדובר לרוב בתיקונים קלים ופשוטים, הנעשים במהירות ובמחיר נמוך יחסית.

  • תחזוקה קלה ופשוטה – התחזוקה של גדרות אלומיניום היא יחסית קלה ופשוטה, בייחוד כאשר משווים אותה לתחזוקה של מתכות אחרות. 

  • חיסכון בעלויות – האלומיניום זול יותר בהשוואה לפלדה או לברזל חשיל. עניין ההופך את עלויות התקנת הגדר לנמוכות באופן משמעותי בהשוואה לשיטות האחרות.

  • מתכת קלה, אך חזקה – המשקל הקל של האלומיניום מאפשר לבנות בעזרתו לגובה ללא בעיה, וכמו כן הוא מבטיח כי כמעט ולא יהיה לחץ על העמודים ועל החיבורים של הגדר. בזכות מאפיין זה, הגדר תחזיק מעמד לזמן רב יותר ותדרוש פחות פעולות תחזוקה.

  • חומר ידידותי לסביבה – אלומיניום הוא בדרך כלל חומר ממוחזר מפחיות, מגדרות ישנות ועוד. כך השימוש בו הופך לאקולוגי ולידידותי לסביבה.

  • התקנה פשוטה – ההתקנה של גדר אלומיניום היא לרוב פשוטה ומהירה.

גדרות אלומיניום

היכן רוכשים גדרות העשויות אלומיניום?

כיום קיימים מגוון של בתי עסק המוכרים גדרות אלומיניום. עם זאת, טרם הרכישה מומלץ להזמין את בעלי המקצוע לראות את החצר, למדוד את השטח ולהבין מהם הצרכים שלנו ושל הבית. רק באופן זה, ניתן יהיה להתאים את הגדר בצורה המיטבית לחצר ולהעדפות שלנו. כמו כן, חשוב מאוד להיעזר בבית עסק מקצועי ומיומן, המכיר היטב את חומר האלומיניום. באופן זה, נוכל להבטיח לעצמנו גדר איכותית, אשר תשמש אותנו למשך שנים רבות.